• +38 (044) 231 33 69

    +38 (050) 331 33 69

Україні вже сьогодні необхідно готувати відповідні позови до міжнародних судів стосовно компенсацій за пошкоджене майно, в тому числі втрати земельного фонду, інфраструктури, надр, лісового фонду і ці позови повинні базуватись на реальній оцінці збитків.

Групою депутатів зареєстрований у Раді та проголосований Радою у першому читанні законопроект №7198 від 24.03.2022 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації». Що пропонується цим законопроектом і які положення необхідно змінити?

Кабінет Міністрів України 20 березня 2022 року прийняв своєю Постановою №326 «Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації», а вже 24 березня 2022 року групою депутатів був внесений до Ради законопроект про компенсацію пошкодженого майна, яке в Постанові Кабміну зазначене як п.2(5) втрати житлового фонду і об’єктів житлово-комунального господарства — напрям, що включає втрати житлового фонду і об’єктів житлово-комунального господарства, об’єкти незавершеного будівництва житлової нерухомості, дачних і садових будинків, фактичні витрати, здійснені для їх відновлення.

Постанова Кабміну включає також порядок компенсацій за інше пошкоджене майно, в тому числі втрати земельного фонду, інфраструктури, надр, лісового фонду тощо – всього 15 видів, за визначення та оцінку яких призначені відповідальні міністерства. Відповідно до законопроекту, за рахунок коштів держави складається реєстр пошкодженого та знищеного майна.